Wystawca ColdChain Poland: Air Products : ColdChain Poland

Air Products jest jedną z największych na świecie firm działającą w branży gazów technicznych i od ponad 80 lat obsługuje Klientów z wielu gałęzi przemysłu. Są obecni w 40 krajach świata. Słyną z innowacyjności, doskonałości operacyjnej oraz zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Firma Air Products w Polsce jest jednym z największych producentów gazów przemysłowych i od ponad 30 lat oferuje swoim Klientom gazy techniczne, spożywcze, medyczne oraz specjalne, jak również instalacje, urządzenia i serwis techniczny. Ich eksperci służą swoją pomocą w dopasowywaniu oferty gazów, usług i technologii do potrzeb Klientów, którymi są zarówno mali przedsiębiorcy, jak i wielkie koncerny przemysłowe. Dzięki technologiom i rozwiązaniom gazowym sprawiają, że procesy produkcyjne Klientów stają się bardziej wydajne i energooszczędne.

 

Air products

 

W Polsce posiadają dwa zakłady produkcji gazów atmosferycznych: w Częstochowie i Kędzierzynie – Koźlu. Produkują łącznie ponad 1200 ton na dobę tlenu, azotu i argonu. Dzięki przejęciu w marcu 2019 roku firmy ACP, największego niezależnego producenta dwutlenku węgla w Europie, moce produkcyjne zwiększyły się o zakład produkcji ciekłego dwutlenku węgla i suchego lodu we Włocławku o wydajności 300 000 ton rocznie. We wrześniu 2022r. otworzymali drugą halę produkcji suchego lodu w Siewierzu. Produkują w niej granulat w dwóch formach: 3mm i 16 mm. Inwestycja na południu Polski pozwoli naszej firmie na pozyskanie nowych Klientów i efektywniejszą realizacje dostaw w tej części kraju.

Air Products jest jedyną firmą z branży gazów technicznych w Polsce posiadającą certyfikat ISO 26000 dotyczący odpowiedzialności społecznej. Codziennie dają świadectwo tego, że są firmą odpowiedzialną społecznie i przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju, działając uczciwie i etycznie.

Oferują bogaty wybór form suchego lodu, takich jak: bloki, plastry lub granulat. Produkt można zakupić w różnych rozmiarach i kontenerach. Dzięki odpowiednio przygotowanej infrastrukturze do produkcji, magazynowania oraz transportu suchego lodu, mogą zagwarantować elastyczne i terminowe dostawy. Suchy lód najczęściej jest stosowany do: transportu produktów spożywczych, transportu farmaceutycznego, czyszczenia powierzchni, cateringu, chłodzenia produktów podczas mieszania, w laboratoriach, inertyzacji i w procesie kurczenia na zimno.

Atuty firmy to perfekcyjna jakość, twardość i gęstość granulatu suchego lodu, gwarancja dostępności produktu 365 dni w roku oraz największe zdolności produkcyjne w Polsce.

Posiadają w ofercie suchy lód przeznaczony do kontaktu z żywnością. Produkują granulat suchego lodu ze spożywczego dwutlenku węgla, a bezpieczeństwo oraz jakość to dla nich kwestie priorytetowe. Realizują Program Jakości „Bezpieczne dla Żywności”, który jest zgodny z przepisami Europejskiego Stowarzyszenia Gazów Technicznych (EIGA) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Technologów Przemysłu Napojowego (ISBT).

Posiadają również bogate doświadczenie w przygotowaniu instalacji do produkcji suchego lodu w zakładach naszych Klientów (systemy Ice-Shuttle).

Do każdego Klienta podchodzą indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Dołączając do ich grona przekonacie się Państwo, że są najlepszą firmą, od której warto kupować, z którą warto współpracować i wspólnie kreować sukces Państwa przedsiębiorstwa.

Zapraszamy na stronę internetową www.airproducts.com.pl, na której mogą Państwo uzyskać więcej informacji na temat firmy Air Products.

Dołącz do najważniejszego spotkania branży spożywczej