Poprosiliśmy naszego Wystawcę, przedstawiciela firmy OLIVO – Michela Durda, o odpowiedzi na kilka pytań dotyczących produktu prezentowanego podczas tegorocznej edycji targów ColdChain Poland. Jaką ofertę przedstawi w trakcie wydarzenia i czym wyróżnia się na tle konkurencji?

 

Na targach ColdChain Poland chcą Państwo promować rozwiązania do Logistyki Zimna. Proszę powiedzieć do czego można je stosować?

Na targach ColdChain Poland, które się odbędą od 21 do 23 kwietnia 2020 r., chcemy zaprezentować szeroki wachlarz rozwiązań do Logistyki Zimna i utrzymania łańcucha dostaw w temperaturze kontrolowanej. Składa się on z około 30 pojemników izotermicznych w różnych pojemnościach (od 25 od 1410 Litrów) wysokiej jakości i wytrzymałości (ok. 10 lat użytkowania) oraz w różnych formatach logistycznych (Ćwierć / pół/ europalety, Iso palety). Rozwiązania OLIVO są stosowane w branży spożywczej (dostawa żywności do sklepów, catering), przemysłowej (transport i składowanie suchego lodu), farmaceutycznej (leki, szczepionki, próbki) i wiele innych zastosowań wymagających utrzymanie produktów pod temperaturą kontrolowaną.

Czym wyróżnia się oferta Państwa firmy na tle konkurencji?

Istniejąca od ponad 60 lat, firma OLIVO jest ekspertem Logistyki Zimna i od wielu lat nie tylko produkuje właśnie rozwiązania, jak kontenery izotermiczne czy wkłady eutektyczne, ale udziela także cennych rad w stosowaniu ich w prawie każdej dziedzinie. Naszym celem jest zapewnienie klientowi doskonałego wyboru i zastosowań naszych produktów poprzez dobre rady odnośnie Logistyki zimna, a nie sprzedać za każdą cenę produkt, z którym nie jest oswojony. Klienci doceniają w nas szybką reaktywność w dużych jak i mniejszych projektach logistycznych. Ekspertyza w logistyce zimna, doradztwo, dostępność produktu oraz towarzyszenie klientowi na każdym etapie projektu są naszym atutem w tej dziedzinie.

Jakie rozwiązania proponują Państwo dla branży spożywczej oraz jakie problemy rozwiązują Państwa produkty?

Firma OLIVO jest producentem szerokiej gamy kontenerów izotermicznych (typu szaf ROLL oraz skrzyni BAC) skierowanych do branży spożywczej. Są one doskonałym rozwiązaniem dla utrzymania Łańcucha Zimna, unikając przekroczeń temperatur podczas dostawy. Niezależne od wszelkich źródeł zasilania, utrzymanie temperatury jest możliwe poprzez używanie wkładów eutektycznych (zimno pasywne) lub stosowanie gazów naturalnych (suchy lód, wtryskiwanie ciekłego Co2). Poza tym, szeroki wachlarz wkładów eutektycznych o różnych temperaturach, pozwala naszych klientom zastosować różne wymiary kontenerów OLIVO w różnych zakresach temperatur (-21°C, +2/+8°C, +21°C) na jednej plandece standardowej, zmniejszając w ten sposób koszt eksploatacji aut wielotemperaturowych.

Jakie plany na dalszy rozwój ma firma Olivo?

Dalszy rozwój firmy OLIVO to przede wszystkim rozwój logistyki miejskiej poprzez transport last mile i dostawy do domu. Zaczęliśmy podpisywać współprace z firmami kurierskimi używającymi pojazdy ekologiczne, wspierającymi czysty i cichy transport w dużych miastach (auta elektryczne, rowery cargo z napędem elektrycznym). Rozwój firmy to też stałe opracowanie pojemników nowocześniejszych, lżejszych, odpowiadających na wymogi klientów. Ostatnim punktem, jest w ciągu roku, prowadzić ofertę wynajmu naszych rozwiązań skierowanych do dużych sieci, ale i zdobywanie nowych rynków oraz wspieranie istniejących klientów w nowych projektach w logistyce zimna.

W jaki sposób planują Państwo wykorzystać udział firmy w targach ColdChain Poland do promocji swojej nowej usługi/produktu?

Naszym udziałem chcemy przede wszystkim pokazać firmom naszą technologię, ekspertyzę wieloletnią w logistyce zimna, a nawet porozmawiać po prostu o różnych potrzebach, trendach rynkowych jak i wspierać naszymi rozwiązaniami firmy wystawiające lub odwiedzające tą 4-tą Edycję Targów Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki!

Na pytania odpowiedział Michel Durda, Dział Sprzedaży Olivo Cold Logistics