Marka spożywcza opiera się w szczególności na zaufaniu konsumentów. Klient kupujący produkt spożywczy w sklepie, wybiera te towary, których jakości jest pewien. To duża odpowiedzialność, nie tylko dla producenta, ale także operatora logistycznego. Jego doświadczenie i jakość usług mają wpływ na postrzeganie produktu i marki producenta.

Posiadająca 20-letnie doświadczenie Arra Group, specjalizująca się w bezpiecznym transporcie farmaceutyków i innych produktów wymagających warunków temperatury kontrolowanej od -25°C do +25°C, działa na rynku krajowym i międzynarodowym. Oferowane usługi obejmują najwyższej jakości spedycję drogową, kolejową, morską oraz lotniczą.

Rynek spożywczy jest szczególny, ponieważ żywność wymaga specjalnych warunków składowania
i przewozu. Zachowanie łańcucha chłodniczego na każdym etapie jest priorytetem w tej branży. Kontrola przydatności do spożycia, warunków temperaturowych i higieny mają dla nas kluczowe znaczenie i są zarządzane systemowo. Jakość naszych usług gwarantują wdrożone procedury potwierdzone certyfikatami ISO 9001 i GDP. Arra Group jest firmą rodzinną, w której za jakość i wysokie standardy ręczę swoim nazwiskiem –
mówi Artur Ratajczak, CEO Arra Group.

Duże znaczenie w branży spożywczej ma również efektywność kosztowa i elastyczność operatora logistycznego, której waga została uwydatniona w czasach pandemii. Arra Group opiera się w zdecydowanej większości na własnej flocie. Firma posiada 300 nowoczesnych pojazdów z zabudową chłodniczą, umożliwiającą niezawodny transport towaru w dwóch niezależnych zakresach temperatury. Zaawansowane systemy telematyczne pozwalają na błyskawiczną reakcję w przypadku wszelkich odchyleń od wymaganych parametrów transportu. Dodatkowo, kierowcy będący pracownikami naszej firmy są odpowiednio przeszkoleni, przygotowani do obsługi produktów spożywczych i czuwają każdego dnia nad bezpieczeństwem przewożonych towarów.