W gronie naszych wystawców witamy firmę Coldteam Sp. z o.o., a Pan Michał Czerski – Inżynier Sprzedaży  odpowiada na nasze pytania i przybliża nam wizję firmy oraz produkt, który zostanie zaprezentowany na targach ColdChain Poland

Na targach ColdChain Poland chcą Państwo promować systemy chłodzenia. Proszę powiedzieć, do czego można je stosować?
Na zbliżających się IV Targach Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki w Temperaturze Kontrolowanej promować będziemy m.in. wynajem systemów chłodzenia. Wynajem realizujemy m.in. z wykorzystaniem chillerów potocznie nazywanych agregatami wody lodowej. Taki właśnie kompaktowy agregat wody lodowej z serii TAE evo Tech włoskiej firmy MTA, z wbudowaną pompą i zbiornikiem, posadowiony na specjalnej ramie, przystosowany do natychmiastowego podłączenia do instalacji hydraulicznej i elektrycznej, prezentujemy na targach.

Czym wyróżnia się oferta Państwa firmy na tle konkurencji?
Coldteam Sp. z o.o. założona w 2010 r. – to firma inżynierska o świeżym spojrzeniu na dziedzinę chłodnictwa. Dynamiczny rozwój, wieloletnie doświadczenie oraz współpraca ze specjalistycznymi firmami z zagranicy umożliwiły nam, że konsekwentne od wielu już lat stawiamy na rozwój WYNAJMU urządzeń i kompletnych systemów mroźniczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych w zakresie od 5kW do 1MW. Z naszego magazynu w Polsce, jesteśmy w stanie dostarczyć, zmontować i uruchomić, w zasadzie każdy system w przeciągu 24 h.
W naszej ofercie znaleźć można także ogólnodostępne rozwiązania umożliwiające chłodzenie wszelkiego rodzaju procesów technologicznych m.in. w sektorach spożywczym i przemysłowym, jak również urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne.

Jakie rozwiązania proponują Państwo dla branży spożywczej oraz jakie problemy rozwiązują Państwa produkty?
Dla branży spożywczej możemy zaproponować kompletne systemy chłodzenia w wersji stacjonarnej oraz mobilnej we wspomnianej wcześniej usłudze wynajmu. Wymienić należy takie urządzenia jak: agregaty wody lodowej (chillery), zamrażarki płytowe, wytwornice lodu łuskowego, chłodnice, drycoolery, skraplacze i wiele innych. Rozwiązania mogą być dostępne „z półki” lub „szyte na miarę” pod indywidualne zamówienie klienta. Dzięki naszym rozwiązaniom oraz usłudze wynajmu możemy śmiało stwierdzić, że zapewniamy klientom ciągłość produkcji tam, gdzie niezbędne jest stałe, tymczasowe lub nagłe chłodzenie maszyn, surowca, produktu itp. Dodatkowo, na etapie wynajmu pomagamy wszystkim klientom podjąć właściwą decyzję o finalnym zakupie nowego systemu oraz umożliwiamy łagodzenie konsekwencji nieoczekiwanych wydatków finansowych w przypadku wszelkiego rodzaju awarii czy konieczności zwiększenia tymczasowej wydajności obecnego systemu chłodzenia.

Jakie plany na dalszy rozwój ma firma Coldteam?cc
Rozwój firmy w dużej mierze uzależniony jest od zewnętrznych regulacji, które w przejrzysty sposób określają kierunek rozwoju chłodnictwa na świecie. Nasza firma od wielu lat współpracuje z dostawcami, którzy ogromny nacisk kładą na spełnianie wymogów dot. m.in. ochrony środowiska i oszczędzania energii. Chciałbym wspomnieć, że już w chwili obecnej oferowane przez nas urządzenia spełniają normy, które zaczną obowiązywać dopiero za jakiś czas. Pomocne przy osiąganiu i zachowaniu wysokich wymogów technicznych na pewno w dalszej mierze będą systemy freecooling, systemy z odzyskiem ciepła czy chłodnicze układy absorpcyjne. Trendem w układach chłodzenia, za którym firma Coldteam nieustannie nadąża, jest stosowanie naturalnych czynników/gazów chłodniczych. Nie są to czynniki nowe, jednak rozwój techniki pozwala na ich lepsze i bezpieczniejsze zastosowanie. Chodzi głównie o propan, amoniak i CO₂.

W jaki sposób planują Państwo wykorzystać udział firmy w targach ColdChain Poland do promocji swojej nowej usługi/produktu?
Chcielibyśmy w prosty sposób przekazać i pokazać, że wynajem systemów chłodzenia jest przystępną formą ułatwienia sobie realizacji wielu zadań. Ta forma działania na stałe przyjęła się już na zachodzie Europy. IV Targi Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki w Temperaturze Kontrolowanej to świetna okazja do nawiązania nowych relacji i podzielenia się z odwiedzającymi doświadczeniem zapewne w dosyć świeżej dla wielu gości kwestii wynajmu.

 

 

 

Na pytania odpowiedział Michał Czerski

Inżynier Sprzedaży

Coldteam Sp. z o.o.